Promoudření

Je parné červnové odpoledne. Prostranství před vstupem do stanice metra Vltavská je plné lidí přestupujících z tramvají na metro a naopak. Do hudební kulisy linoucí se z repráku místního buskera předčítá David Helán něco jako zaheslovaný scénář k dnešní performanci. V proudu slov lze zaslechnout atributy, které budou pro toto odpoledne stěžejní – ať už to jsou korunovační klenoty z falešných vltavínů, vzkaz ve formě jedlých písmen nebo nová metoda trestu pro černé pasažéry. 
Že se trochu ztrácíte? Pak je vše v naprostém pořádku. I to je totiž jeden z pocitů, který si autoři výstavy Promoudření, David Helán a Pavel Tichoň, přejí u diváků vyvolat. A pokud si myslíte, že budete moudřejší po poslechu dnešní epizody, není tomu tak. Hlavními jmenovateli událostí, kterých budete dnes  svědky, jsou totiž non-sens, dada a improvizace. Tak si to užijte…

Nový díl podcastu si můžete pustit zde:PODCAST UM

promoudreni_show artwork (1)

 

 

 

 

PODCAST UM

Co je to nejcennější, co Praha má? Chrámy a kostely? Hrady a mosty? Pomníky a památníky? Muzea? Galerie? Divadla? Ne, ne. To nejcennější v Praze je veřejný prostor, který patří nám všem. Tomu, jak o něj pečovat se budeme věnovat s Romanem Štětinou v novém podcastu Galerie hlavního města Prahy, který spouštíme od června. Podcast Umění pro město můžete poslouchat na Spotify, SoundCloud, Apple Podcast, Google Podcast, Deezer, Stitcher a dalších platformách.

Autorem podcastu je Roman Štětina, audiovizuální umělec a pedagog ateliéru Intermedia II. na pražské AVU.